Zorggroep Westerdokseiland, oproep
door Anna Hinze
Een aantal buren komt sinds oktober 2023 bij elkaar om na te denken over het bundelen van zorg voor de bewoners van het Westerdokseiland: Westerdok, Westerdoksdijk, IJdok.
Onze buurt vergrijst en het is fijn als we zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Ook bij andere Stadsdorpen in Amsterdam is er volop nagedacht over vormen van zorg die daarbij kunnen helpen. Er zijn initiatieven ontwikkeld en er is inmiddels heel wat informatie verzameld van wat wel en niet werkt. In onze buurt is er Buurtteam Centrum West waar je terecht kunt voor vragen over – en begeleiding rond zorg, geld, wonen, gezondheid, werk, ontmoeten, veiligheid. Zie www.buurtteamamsterdam.nl en er is de Thuiszorgorganisatie Cordaan, https://www.cordaan.nl/ voor onze buurt is dat Wijkteam Centrum West.
Maar iedere buurt is uniek. Wij willen niet òver maar mèt jullie praten, daarom verzamelen we informatie, zijn we begonnen verhalen van ervaringsdeskundige buren op te tekenen en we hebben ervaringen via de appgroep ‘Westerdok Buren Zorggroep’. Mijn vraag aan jullie is om mee te denken en met suggesties en ervaringen te komen over alles wat je denkt dat nodig is om op een goede manier zelfstandig te blijven wonen op het moment dat burenhulp afwezig, ontoereikend of op den duur te belastend is en er nog geen sprake is van opname in het ziekenhuis of instelling.
Alvast dank en willen jullie je reacties doorsturen naar a.hinze@kpnmail.nl
De resultaten van het onderzoek zullen we zo spoedig mogelijk publiceren, die kunnen jullie dan lezen in een volgende Nieuwsbrief. Tot horens, Anna Hinze ook namens Anna Riemersma, Maarten Veraart, Henk Brandt, allen wonend op het Westerdokseiland.
Related Posts
Jaarverslag Stadsdorp Westerdok 2025
door Jan Galesloot Gezellig & Groen & Veilig & Schoon & Sociaal BETROKKENHEID MAAKT DERead More
Van de redactie
door Agaath Schoon Vlak voor Kerst verstuurden we Nieuwsbrief nr. 23, dus het is weerRead More
Filmmuseum Eye
door Aleid van Wifferen Iedere dinsdagochtend fiets en vaar ik naar filmmuseum Eye. Daar werkRead More
